GTA 5 Oyunu İnceleme ve Sistem Gereksinimi

gta-5-oyunu-özellikleri

GTA denildiği zaman aklınıza hemen araba çalmak, adam vurmak, cadde cadde dolaşmak gibi şeyler geliyor değilmi. Yada GTA Vice City’de olduğu gibi ticaret yapmak mı geliyor.

Bu soruları cevaplayacak olursak “GTA 4’ten öncesi” ve “GTA 4’ten sonrası” diye iki bölüme ayırmak daha mantıklı olacaktır. GTA 4 ile sonrası arasında bir takım değişikliğe gitmesinden ötürü bu iki kategoriye bölmemize neden oldu. Bu durumda üzülenlerde oldu sevinenlerde. Bu durumda akla hemen şu soru geliyor Rockstar, GTA 5’te dördüncü oyunu ile San Andreas’ın ikisinin karışımını gibi bir oyun mu ortaya gelecekti, yada ikisinden bir tanesinin konusu mu işlenecekti ?

GTA 5 çıkacağını duyanlar ana karakterin kim olacağından bahsediyorlardı. Bazıları, orta yaşlarda bir aile babasını canlandıracağız diyor, bazılarıda Latin bir adamı canlandıracağını savunuyorlardı. Hatta CJ ve -Vice City’deki Tommy adındaki karakterin bile bahsi geçiyordu. Bu kadar tahmine karşı çok azı doğru oldu. Çok azı diyoruz çünkü hiç kimse üç karakterin aynı anda yönetileceğini düşünmemişti.

Michael, Trevor ve Franklin isimli karakterleri yöneteceğimiz oyunda banka soygunları yapacak, şehirdeki mafyaya sataşacak ve birçok farklı şuçlara dahil olacahız. Grafiksel bakımdan bu neslin şartlarını zorlayan GTA V gerçeğe daha yakın bir atmosferle buluşuyoruz.

Daha çok GTA 5 oyununun nereden indirileceği, ne kadar eğlendireceği ve en önemlisi sistem gereksinimleri nelerdir gibi soruların yükseldiğini duyar gibiyiz. O zaman daha fazla sözü uzatmayalım sistem gereksinimlerine geçelim.

GTA 5 Sistem Gereksinimleri:

– İşletim Sistemi: Windows 7 64bit
– İşlemci: İntel i3/i5/i7 veya dört çekirdekli AMD FX Serisi
– Bellek: 4 GB veya üzeri
– Sabit Disk Boş Alan: 30 ? 35 GB
– Ekran Kartı: Nvidia GTX 460 ve üzeri veya AMD HD 6800 ve üzeri (256 bit Ekran Kartı ) ? Shader Model 4.0 ve üzeri, DirectX 10 ve üzeri destekli
– Ses Kartı: DirectX 9.0 Uyumlu ses kartı
– DVD Sürücü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir